Rowery z napędem elektrycznym

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny

Rowery z napędem elektrycznym znane są już od bardzo dawna.

Nazywane bywają rowerami czy motorowerami. Przez bardzo długi czas był też dość poważny problem z ustaleniami prawnymi dotyczącymi tego, co to jest rower z napędem elektrycznym, jakie wymogi techniczne musi spełniać, żeby móc go tak nazwać, jakie warunki trzeba spełnić, żeby poruszać się nim zgodnie z prawem i czy potrzebne są dla niego jakieś specjalne uprawnienia?

Taki bałagan w przepisach spowodował, że ich użytkowanie było praktycznie powszechne i niczym nieograniczone. W późniejszym okresie rowery straciły nieco swojej popularności, by ponownie ją odzyskać w ostatnim czasie. Co najważniejsze, to popularność rowerów z napędem elektrycznym idealnie wpisuje się w ostatnie trendy społeczne i jest to powód, dla którego będą one coraz bardziej popularne.

Po pierwsze, są one bardziej ekologiczne. Silnik elektryczny nie produkuje spalin, a wyręcza w samodzielnym pedałowaniu. Jest to więc znacznie czystszy pojazd. Po drugie, takie silniki produkują zdecydowanie mniej hałasu niż spalinowe, co również ma ogromne znaczenie. Hałas, który obecnie obserwowany jest w miastach powoduje, że władze coraz częściej zaczynają zastanawiać się nad sposobami jego redukcji i rower jest do tego idealny.

Użytkowanie rowerów z silnikiem elektrycznym jest też znacznie mniej kosztowne niż motorów czy skuterów z silnikiem spalinowym. Chodzi przede wszystkim o źródło energii, którym po prostu nie jest paliwo. Stanowi to na pewno ich kolejną zaletę i może być argumentem na ich rosnącą popularność.

Zobacz także:

Opublikowany przez Szymon Rutka, dnia 05 czerwca 2015r

Więcej na ten temat

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.