Rowery z napędem elektrycznym

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny

Rowery z napędem elektrycznym znane są już od bardzo dawna.

Nazywane bywają rowerami czy motorowerami. Przez bardzo długi czas był też dość poważny problem z ustaleniami prawnymi dotyczącymi tego, co to jest rower z napędem elektrycznym, jakie wymogi techniczne musi spełniać, żeby móc go tak nazwać, jakie warunki trzeba spełnić, żeby poruszać się nim zgodnie z prawem i czy potrzebne są dla niego jakieś specjalne uprawnienia?

Taki bałagan w przepisach spowodował, że ich użytkowanie było praktycznie powszechne i niczym nieograniczone. W późniejszym okresie rowery straciły nieco swojej popularności, by ponownie ją odzyskać w ostatnim czasie. Co najważniejsze, to popularność rowerów z napędem elektrycznym idealnie wpisuje się w ostatnie trendy społeczne i jest to powód, dla którego będą one coraz bardziej popularne.

Po pierwsze, są one bardziej ekologiczne. Silnik elektryczny nie produkuje spalin, a wyręcza w samodzielnym pedałowaniu. Jest to więc znacznie czystszy pojazd. Po drugie, takie silniki produkują zdecydowanie mniej hałasu niż spalinowe, co również ma ogromne znaczenie. Hałas, który obecnie obserwowany jest w miastach powoduje, że władze coraz częściej zaczynają zastanawiać się nad sposobami jego redukcji i rower jest do tego idealny.

Użytkowanie rowerów z silnikiem elektrycznym jest też znacznie mniej kosztowne niż motorów czy skuterów z silnikiem spalinowym. Chodzi przede wszystkim o źródło energii, którym po prostu nie jest paliwo. Stanowi to na pewno ich kolejną zaletę i może być argumentem na ich rosnącą popularność.

Zobacz także:

Opublikowany przez Szymon Rutka, dnia 05 czerwca 2015r

Więcej na ten temat

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

rss icon Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.