Rowery z napędem elektrycznym

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny

Rowery z napędem elektrycznym znane są już od bardzo dawna. Nazywane bywają rowerami czy motorowerami. Przez bardzo długi czas był też dość poważny problem z ustaleniami prawnymi dotyczącymi tego, co to jest rower z napędem elektrycznym, jakie wymogi techniczne musi spełniać, żeby móc go tak nazwać, jakie warunki trzeba spełnić, żeby poruszać się nim zgodnie z prawem i czy potrzebne są dla niego jakieś specjalne uprawnienia?

Taki bałagan w przepisach spowodował, że ich użytkowanie było praktycznie powszechne i niczym nieograniczone. W późniejszym okresie rowery straciły nieco swojej popularności, by ponownie ją odzyskać w ostatnim czasie. Co najważniejsze, to popularność rowerów z napędem elektrycznym idealnie wpisuje się w ostatnie trendy społeczne i jest to powód, dla którego będą one coraz bardziej popularne.

Po pierwsze, są one bardziej ekologiczne. Silnik elektryczny nie produkuje spalin, a wyręcza w samodzielnym pedałowaniu. Jest to więc znacznie czystszy pojazd. Po drugie, takie silniki produkują zdecydowanie mniej hałasu niż spalinowe, co również ma ogromne znaczenie. Hałas, który obecnie obserwowany jest w miastach powoduje, że władze coraz częściej zaczynają zastanawiać się nad sposobami jego redukcji i rower jest do tego idealny.

Użytkowanie rowerów z silnikiem elektrycznym jest też znacznie mniej kosztowne niż motorów czy skuterów z silnikiem spalinowym. Chodzi przede wszystkim o źródło energii, którym po prostu nie jest paliwo. Stanowi to na pewno ich kolejną zaletę i może być argumentem na ich rosnącą popularność.

Zobacz także:

Opublikowany przez Szymon Rutka, dnia 05 czerwca 2015r

Więcej na ten temat

rss icon Co czytają ludzie biznesu (2)

Kontynuuję wątek książek, które inspirują bądź inspirowały ludzi związanych z biznesem rynkiem kapitałowym. Dla osób z mojego pokolenia, nie będzie zaskoczeniem, że zwłaszcza młodzieńcze inspiracje będą się powtarzać, być może będą bardzo podobne: Karol May Winnetou, Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik, a może Alfred Szklarski seria o Tomku Wilmowskim. Od czasu do czasu pojawi się Edward Stachura. Jednak pozostałe pozycje to teraz bardzo szeroki przekrój. Odkrywają powszechnie znane (lub n

rss icon Technicy na rozdrożu

Ocena techniczna wykresu leży zawsze na oku obserwatora. To podstawowa prawda. Oczywiście analiza techniczna ma kilka założeń dotyczących kształtu formacji oraz PRAWDOPODOBNEGO kierunku wybicia, jednak należy pamiętać, że owe prawdopodobieństwa często są wyłącznie powtarzanymi od lat stwierdzeniami, bez faktycznej systematycznej weryfikacji. Ot choćby takiej, jaką na swoich książkach robi T. Bulkowski. Można mieć zastrzeżenia czasem do jego metodologii, lecz faktem jest, że próbuje zweryfikowa

rss icon Budda na Niebieskich Dżinsach

Serdecznie zapraszam pod nowy adres BiznesBezStresu.pl .