Origami: sztuka składania papieru

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, origami


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny origami

Origami to stara, tradycyjna chińska sztuka, polegająca na artystycznym składaniu papieru.

Za pomocą prostych zgięć, możemy stworzyć oryginalne konstrukcje i piękne modele - na przykład kwiaty, łabędzie, serca i kokardy. Jest to zajęcie, wymagające dużej precyzji, cierpliwości oraz zdolności manualnych. Gdy nauczymy się podstawowych technik, będziemy mogli tworzyć własne, niepowtarzalne figury. Z pewnością staną się one pięknymi elementami dekoracyjnymi, które użyć będziemy mogli przykładowo w swoim mieszkaniu lub jako ozdoby prezentów dla naszych bliskich.
Jednymi z najpopularniejszych figur są kwiaty z papieru, na przykład róże, tulipany lub większe, okazyjne bukiety. Co ciekawe, nie są to modele skomplikowane w zrobieniu. Możemy wykonać je ze zwykłego białego papieru, jak i z kolorowego, który jest bardziej ozdobny. Warto pamiętać, aby był to papier dobrej jakości.
Jeżeli zastanawiamy się, jak zrobić kwiata z papieru, warto w tym celu poszukać instrukcji na różnych portalach internetowych. Tego typu stron jest w sieci mnóstwo. Dzięki nim nauczymy się krok po kroku jak stworzyć własne, niepowtarzalne origami kwiaty. Często na takich witrynach publikowane są również specjalne filmy instruktażowe, z praktycznymi i merytorycznymi poradami.
Do tworzenia origami nie potrzeba naprawdę wiele - wystarczy kilka kartek papieru i możemy przenieść się w inny świat. Jest to szuka, która pozwala nam skupić i skoncentrować się na dłuższy czas. Uwielbiana jest przez dzieci i dorosłych na całym świecie.

Więcej o origami znajdziesz na stronie www.jakzrobicorigami.pl

Zobacz także:

Opublikowany przez Szymon Rutka, dnia 12 stycznia 2015r

Więcej na ten temat

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.