Dbanie o własną sylwetkę

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny

Coraz większa liczba młodych ludzi interesuje się kulturystyką.

Często zaczyna się to od oglądania potężnie zbudowanych herosów występujących na międzynarodowych zawodach czy też inspirujących postaci filmowych super bohaterów, jak Superman czy Thor. Bardzo dużo ostatnio pojawiło się też pasjonatów tego sportu prowadzących własne kanały na You Tube, gdzie publikują motywujące filmiki z siłowni. Modelowanie sylwetki stało się dzięki temu po prostu modne.
Sport ten, nawet w amatorskim wydaniu wymaga jednak całego mnóstwa wyrzeczeń. Trzeba zadbać o swoją dietę, aby znalazło się w niej dużo witamin i wartości odżywczych. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią liczbę godzin snu, aby jak najlepiej zregenerować się po ciężkim treningu na siłowni. No i oczywiście znaleźć około 100-150 zł na karnet miesięczny na ulubione miejsce do ćwiczeń.

Inną kwestią jest zażywanie różnego rodzaju odżywek oraz wspomagaczy. Wielu młodych ludzi myśli, że odżywki białkowe, aminokwasy BCAA albo spalacze tłuszczu są już od samego początku niezbędne, jeżeli myśli się o dobrych wynikach. Tymczasem, o ile nie jesteś zawodowym kulturystą, wydawanie parę setek złotych na tego typu rzeczy na amatorskim poziomie jest pozbawione sensu. Jedynie można przemyśleć zakup białka. W momencie, gdy z normalnego jedzenia nie zjesz go odpowiednio dużo, możesz dostarczyć je właśnie z takiej odżywki. Najlepiej jednak, abyś wszystkie najważniejsze składniki diety brał ze zwykłego jedzenia.
Nie warto brać dziwnych specyfików zwiększających testosteron, ani tym bardziej tajemniczych pigułek oferowanych na siłowni przez różnych podejrzanych ludzi. Faktycznie mogą dać ci oczekiwane przyrosty mięśni, ale jednocześnie wyrządzić dużo szkód w Twoim organizmie.
Odpowiedzialny i profesjonalny dobór odżywek do indywidualnych potrzeb i wymagań danego organizmu zapewniają specjaliści ze sklepu z odżywkami.

Zobacz także:

Opublikowany przez Marcin Kipiec, dnia 11 maja 2015r

Więcej na ten temat

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

rss icon Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. lecz nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. a może podniesienie najniższej emerytury, a może może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi na wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.