Czy warto być eleganckim?

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, odzież, ubrania, buty


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny odzież ubrania buty

Czym jest elegancja?
Na początek musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak naprawdę elegancja jest. Czy jest to po prostu dobry, ładny zapach, wydobywający się spod naszych pach, czy również piękny strój, koszule męskie ze sklepu www.ekoszule.pl na wymiar, idealnie pasujące do spodni, a może perfekcyjna fryzura? Czy jeszcze może coś innego?

Odpowiedź będzie nieco zaskakująca, ale elegancja to wszystkie te rzeczy razem, plus oczywiście dobre wychowanie. Bez tego, bez umiejętności właściwego i kulturalnego, poprawnego zachowania się czy to przy stole, czy do kobiet, również i w innych sytuacjach życiowych, żaden mężczyzna nie ma szans być tym eleganckim. Nie można zachowywać się grubiańsko do każdej napotkanej osoby i uważać, że nadrobi się wszystko czy to szykownym - jak na ironię, określanym, jako "elegancki" strojem, czy też na przykład idealnym zapachem dezodorantu.

A co daje nam elegancki strój i dlaczego warto go nosić?
Co nam daje - na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta i łatwa - jest to jeden z elementów elegancji postrzeganej nieco szerzej, niż tylko pod kątem ubrania. Daje jednak bardzo wiele, a przecież ludzie są wzrokowcami i pierwsze, co ich przyciąga do danej osoby, to jej twarz i strój właśnie. Dlatego - a już w szczególności przy jakichś ważnych okazjach, jak na przykład ślub, imieniny, czy też urodziny - warto przystroić się w coś niezwykłego, co zdecydowanie doda nam pewności siebie i pomoże w kontaktach z innymi, często nawet nie znanymi przez nas wcześniej osobami.

Taka sama zasada obowiązuje, gdy udajemy się na na przykład rozmowę kwalifikacyjną - tam pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę, gdyż jesteśmy oceniani również po tym, jak nas zobaczą. W końcu, kiedy dostaniemy już naszą wymarzoną pracę, klient będzie widział nas tylko przez bardzo krótki okres czasu i poza tym, jak został obsłużony, zapamięta również to, czy byliśmy niechlujni, czy raczej właśnie eleganccy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Szymon Rutka, dnia 24 maja 2017r

Więcej na ten temat

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

rss icon Rząd podniesie najniższe emerytury? Kowalczyk: Trwają rozmowy

Na pewno coś trzeba zrobić dla emerytów. lecz nie chcę przesądzać, co to mogłoby być. a może podniesienie najniższej emerytury, a może może jakiś jednorazowy dodatek, a może dodatek do waloryzacji. Trwają rozmowy, żeby wspierać emerytów z najniższymi świadczeniami - mówi na wywiadzie Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.