Czy warto być eleganckim?

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, odzież, ubrania, buty


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny odzież ubrania buty

Czym jest elegancja?
Na początek musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak naprawdę elegancja jest. Czy jest to po prostu dobry, ładny zapach, wydobywający się spod naszych pach, czy również piękny strój, koszule męskie na wymiar, idealnie pasujące do spodni, a może perfekcyjna fryzura? Czy jeszcze może coś innego?

Odpowiedź będzie nieco zaskakująca, ale elegancja to wszystkie te rzeczy razem, plus oczywiście dobre wychowanie. Bez tego, bez umiejętności właściwego i kulturalnego, poprawnego zachowania się czy to przy stole, czy do kobiet, również i w innych sytuacjach życiowych, żaden mężczyzna nie ma szans być tym eleganckim. Nie można zachowywać się grubiańsko do każdej napotkanej osoby i uważać, że nadrobi się wszystko czy to szykownym - jak na ironię, określanym, jako "elegancki" strojem, czy też na przykład idealnym zapachem dezodorantu.

A co daje nam elegancki strój i dlaczego warto go nosić?
Co nam daje - na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta i łatwa - jest to jeden z elementów elegancji postrzeganej nieco szerzej, niż tylko pod kątem ubrania. Daje jednak bardzo wiele, a przecież ludzie są wzrokowcami i pierwsze, co ich przyciąga do danej osoby, to jej twarz i strój właśnie. Dlatego - a już w szczególności przy jakichś ważnych okazjach, jak na przykład ślub, imieniny, czy też urodziny - warto przystroić się w coś niezwykłego, co zdecydowanie doda nam pewności siebie i pomoże w kontaktach z innymi, często nawet nie znanymi przez nas wcześniej osobami.

Taka sama zasada obowiązuje, gdy udajemy się na na przykład rozmowę kwalifikacyjną - tam pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę, gdyż jesteśmy oceniani również po tym, jak nas zobaczą. W końcu, kiedy dostaniemy już naszą wymarzoną pracę, klient będzie widział nas tylko przez bardzo krótki okres czasu i poza tym, jak został obsłużony, zapamięta również to, czy byliśmy niechlujni, czy raczej właśnie eleganccy.

Zobacz także:

Opublikowany przez Szymon Rutka, dnia 24 maja 2017r

Więcej na ten temat

rss icon Produkcja przemysłowa wzrosła na maju o 9,1 proc. rok do roku

Produkcja przemysłowa na maju wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, a na porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 5,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

rss icon Arrivederci, UniCredit

Zachowawczy styl zarządzania bankiem Pekao pozwolił mu ominąć góry lodowe. lecz spowodował, że wszedł na mieliznę. Włosi z grupy UniCredit byli konserwatywnym właścicielem: nic nie popsuli, lecz nie wykorzystali potencjału banku.

rss icon Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać na tym roku na wakacje. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek na Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7 proc. dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze wynika z badania firmy Mondial Assistance?