Bóle kręgosłupa i stawów - co robić?

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, zdrowie, turystyka, ból, wycieczka, kręgosłup


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny zdrowie turystyka ból wycieczka kręgosłup

Pewnie wielu z nas cierpi na nawracające bóle w różnych częściach kręgosłupa.

Wynikają one z trybu życia, jaki prowadzimy. Warto zatem zadać sobie pytanie, skąd się biorą bóle kręgosłupa i jak im przeciwdziałać, zanim będzie za późno.Zobacz: http://www.stepforward.pl/leczenie
Pierwszym winowajcą jest oczywiście siedzący tryb życia. Większość z nas nie tylko wciąż siedzi przy biurkach czy laptopach, ale wręcz pochyla się nad nimi, niebezpiecznie nadwyrężając kręgosłup. W efekcie nabywamy, a potem utrwalamy zmiany, które później dają dolegliwości bólowe. A leczenie bólu kręgosłupa naprawdę bywa i trudne, i bolesne. Mogą nam pomóc masaże, prądy różnego rodzaju, w niektórych przypadkach też krioterapia, niemniej jednak należy pamiętać, że one najczęściej pomagają tylko doraźnie, nie usuwając problemu. Oczywiście wielu Polaków zażywa także mnóstwo środków przeciwbólowych, aby choć na chwilę pozbyć się dotkliwego bólu. W codziennym życiu przy niektórych bólach kręgosłupa mogą nam pomóc ortopedyczne wkładki do butów, oczywiście odpowiednio dopasowane i rzetelnie noszone. Odciążają one niektóre odcinki i pozwalają na pewną rehabilitację schorzeń.

Leczenie bólu kręgosłupa powinniśmy wdrożyć jak najszybciej, przy pierwszych dolegliwościach bólowych. Należy bowiem przeciwdziałać takiej sytuacji, w której nasze zmiany przejdą w stan zwyrodnieniowy, bowiem wówczas pomoc jest bardzo trudna. W efekcie takich zmian możemy mieć spore kłopoty z poruszaniem się, a nawet doznać paraliżu, jeżeli kręgi zbyt mocno nacisną na jakiś ważny nerw.

Zobacz także:

Opublikowany przez Marcin Kipiec, dnia 02 sierpnia 2016r

Więcej na ten temat

rss icon Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

rss icon Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

rss icon Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.