Bóle kręgosłupa i stawów - co robić?

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, zdrowie, turystyka, ból, wycieczka, kręgosłup


Fotorelacja
hobby rozrywka czas wolny zdrowie turystyka ból wycieczka kręgosłup

Pewnie wielu z nas cierpi na nawracające bóle w różnych częściach kręgosłupa.

Wynikają one z trybu życia, jaki prowadzimy. Warto zatem zadać sobie pytanie, skąd się biorą i jak im przeciwdziałać, zanim będzie za późno.Zobacz:
Pierwszym winowajcą jest oczywiście siedzący tryb życia. Większość z nas nie tylko wciąż siedzi przy biurkach czy laptopach, ale wręcz pochyla się nad nimi, niebezpiecznie nadwyrężając kręgosłup. W efekcie nabywamy, a potem utrwalamy zmiany, które później dają dolegliwości bólowe. A leczenie bólu kręgosłupa naprawdę bywa i trudne, i bolesne. Mogą nam pomóc masaże, prądy różnego rodzaju, w niektórych przypadkach też krioterapia, niemniej jednak należy pamiętać, że one najczęściej pomagają tylko doraźnie, nie usuwając problemu. Oczywiście wielu Polaków zażywa także mnóstwo środków przeciwbólowych, aby choć na chwilę pozbyć się dotkliwego bólu. W codziennym życiu przy niektórych bólach kręgosłupa mogą nam pomóc ortopedyczne wkładki do butów, oczywiście odpowiednio dopasowane i rzetelnie noszone. Odciążają one niektóre odcinki i pozwalają na pewną rehabilitację schorzeń.

Leczenie bólu kręgosłupa powinniśmy wdrożyć jak najszybciej, przy pierwszych dolegliwościach bólowych. Należy bowiem przeciwdziałać takiej sytuacji, w której nasze zmiany przejdą w stan zwyrodnieniowy, bowiem wówczas pomoc jest bardzo trudna. W efekcie takich zmian możemy mieć spore kłopoty z poruszaniem się, a nawet doznać paraliżu, jeżeli kręgi zbyt mocno nacisną na jakiś ważny nerw.

Zobacz także:

Opublikowany przez Marcin Kipiec, dnia 02 sierpnia 2016r

Więcej na ten temat

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.